7 Nisan Dünya Sağlık Günü etkinlikleri Köşk Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Köşk Meslek Yüksek Okulu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Kaymakamımız Serdar KAYA, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mesut CİN, Köşk Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin YEŞİL, ADÜ Öğretim Görevlileri, ilçe daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruşları temsilcileri, ilçemiz esnafları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Köşk ilçesi şehir merkezinde ADÜ Köşk MYO öğretim elemanlarının ve Adü Gıda Topluluğunun hazırlamış olduğu anket sonuçları, 'Güvenilir Gıda' hakkında bilgilendirme ve son olarak da; ilçemizdeki 'Gıda Güvenliği' hakkında yapılan röportajların sunumu, yöresel yemeklerin tadılması ile etkinlik devam etti.

Köşk Yöresel Yemekleri Yarışması etkinliğinde 30 katılımcı yemekler hazırladı. Hazırlanan yemekleri Söke MYO Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Öğr. Gör. Ve Türkiye Aşçılar Milli Takım Direktörü Emrah Köksal Zengin'in tadımıyla derece sıralaması yapıldı.

Dereceye giren yarışmacılara belgeleri ve hediyelerinin takdim edilmesinin ardından etkinlik sona erdi.