Avrupa Birliği tarafından tarım sektörü ve kırsal alanda Ülkemize sağlanacak desteklerin çerçevesini çizen Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 2008 yılında onaylanarak uygulanmaya başlanmıştır. IPARD Programı, kırsal alanda sadece tarım ve hayvancılık değil, çevre, turizm ve sanayi gibi oldukça geniş bir yelpazeyi kapsayan, tarımsal yatırımların desteklenmesi ve yönlendirilmesi, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi, istihdamın artırılması ve yerel kalkınma stratejilerinin harekete geçirilmesini amaçlayan bütüncül bir yaklaşımı benimsemektedir.

Program kapsamında proje karşılığı sağlanan destekler, 5648 sayılı Kanun'la idari ve mali yönden özerk ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olarak 2008 yılında kurulan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yönetilmektedir.

Bu amaçla; Köşk Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, 12 Kasım 2014 Çarşamba günüsaat:13.00'de, Aydın Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü tarafından, IPARD programı kapsamında hibe destekleri tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Serdar KAYA, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdür V. Turgut GİRGİN, Mühendisler, Muhtarlar ve çiftçiler katıldı.